Powiązane projekty
Trenerzy pracy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami ze spektrum autyzmu
Głównym celem projektu było przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli, edukatorów i trenerów poprzez specjalny program pedagogiczny zaprojektowany w celu wspierania włączenia osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami ze spektrum autyzmu do otwartego rynku pracy w Europie. Przenosił on program "Trener pracy", wcześniej wdrożony we Włoszech w 2012 roku przez Centro Servizi PMI, po inicjatywie AUT, lokalnego stowarzyszenia rodzin osób z autyzmem.
Więcej ->
WORK4PSY: Innowacyjny model usług doradztwa zawodowego dla NEETs z obszaru zdrowia psychicznego
Głównym celem WORK4PSY jest zwiększenie integracji zawodowej i edukacyjnej NEETs ze względu na zdrowie psychiczne poprzez stworzenie specjalistycznej metodologii doradztwa zawodowego oraz edukację czterech głównych grup docelowych zaangażowanych w tę procedurę: (a) sami NEETs ze względu na zdrowie psychiczne, (b) specjaliści w dziedzinie zdrowia psychicznego, (c) doradcy zawodowi, (d) nieformalni opiekunowie (tacy jak członkowie rodziny).
Więcej ->
Szkolenie nauczycieli akademickich w zakresie włączania osób z niepełnosprawnością intelektualną
Program ten jest skierowany do nauczycieli i profesorów na poziomie uniwersyteckim, aby zwiększyć ich wiedzę na temat niepełnosprawności intelektualnej, specyficznych potrzeb edukacyjnych z nią związanych oraz różnych możliwości dostosowania swoich przedmiotów do włączania osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Więcej ->
Włączanie osób z autyzmem w Europie. Usprawnienie przejścia uczniów ze szkoły podstawowej do średniej
Projekt ten koncentruje się na zmniejszeniu liczby uczniów z ASD, poprawie relacji w szkole pomiędzy uczniami z ASD a ich rówieśnikami i kolegami z klasy, szkoleniu nauczycieli ze szkół podstawowych i średnich pracujących z osobami z ASD w celu dostarczenia im strategii poprawiających wyniki w nauce osób z ASD oraz zmniejszających ich niepokój/objawy stresu związane z problemami z uczniem.
Więcej ->
Zwiększanie zaangażowania rodziców we wczesną interwencję dziecięcą
Nauczenie rodzin skutecznych metod wczesnej interwencji dziecięcej w celu nadania im kompetencji do zarządzania programami wczesnej interwencji, tworzenia programów zgodnych z potrzebami dziecka, ukierunkowania i zachęcania ich do sięgania po metody i materiały oparte na wiedzy naukowej oraz do podnoszenia kluczowych kompetencji.
Więcej ->
ALERRT: Autyzm na linii! Edukacja osób udzielających pierwszej pomocy w zakresie rozpoznawania i leczenia osób z autyzmem
Dla osób z autyzmem, nauka interakcji z pierwszymi respondentami ma kluczowe znaczenie. Równie ważne jest, aby osoby udzielające pierwszej pomocy (policjanci, strażacy, pracownicy pogotowia ratunkowego) rozumieli autyzm i byli przygotowani do skutecznego i bezpiecznego reagowania na sytuacje, w których znajdują się osoby ze spektrum.
Więcej ->
NEuroróżnorodność w pracy: Wspieranie młodych dorosłych z ASD w wejściu i osiągnięciu sukcesu w miejscu pracy
Spektrum Autyzmu (ASD) jest zaburzeniem, które w różnym stopniu dotyka każdą osobę. Jest to trwające całe życie złożone zaburzenie rozwojowe, charakteryzujące się upośledzeniem komunikacji społecznej, interakcji społecznych i wyobraźni społecznej (Wing & Gould, 1979). Szacuje się, że ASD dotyczy 7 milionów osób i jest określane jako najszybciej rozwijające się zaburzenie, którego roczny wzrost wynosi 10-17%, według Towarzystwa Autyzmu.
Więcej ->
Pozytywne rodzicielstwo (P+): trening dla rodziców w autyzmie, który ma na celu zajęcie się problematycznymi zachowaniami dzieci i nauczenie ich ważnych społecznie umiejętności
Jednym z największych wyzwań, przed jakimi często stają rodzice, jest zarządzanie zachowaniem dziecka. Szczególnie w przypadku rodziców dzieci z autyzmem (ASD), wyzwania związane z zachowaniem mogą być jeszcze większe ze względu na braki w umiejętnościach dziecka (np. komunikacji). Dla rodziców, którzy chcą być w stanie zarządzać zachowaniem dziecka, pomóc mu zdobyć umiejętności rozwojowe potrzebne do regulowania własnych zachowań, a także nauczyć je nowych umiejętności, techniki terapii behawioralnej mogą okazać się bardzo skuteczne.
Więcej ->
Klasa "A": integracja i wspieranie uczniów z autyzmem w klasie ogólnodostępnej
Spektrum Autyzmu (ASD) jest zaburzeniem, które w różnym stopniu dotyka każdego człowieka. Można je określić jako trwające całe życie złożone zaburzenie rozwojowe, które charakteryzuje się triadą jakościowych upośledzeń w komunikacji społecznej, interakcji społecznej i wyobraźni społecznej (Wing & Gould, 1979). Oprócz tych upośledzeń osoby z ASD często zmagają się z hiper- lub hipo wrażliwością sensoryczną na bodźce wzrokowe, słuchowe, dotykowe, proprioceptywne, smakowe i węchowe (Hinder 2004).
Więcej ->
iDEAL: immersyjna VR jako narzędzie pomagające osobom z autyzmem radzić sobie ze zmianami
Autyzm jest trwającą całe życie niepełnosprawnością rozwojową. Jest to choroba ze spektrum, określana również jako zaburzenie ze spektrum autyzmu (ASD). Słowo "spektrum" jest używane, ponieważ podczas gdy wszystkie osoby z ASD dzielą trzy główne obszary trudności (komunikacja społeczna, interakcja społeczna, elastyczność myślenia), stan ten wpływa na ludzi w bardzo różny sposób (Bellani i in., 2011). Niektórzy są w stanie prowadzić względnie niezależne życie, podczas gdy inni będą wymagać specjalistycznego wsparcia przez całe życie.
Więcej ->
ASDigital: Szkolenie na odległość dla nauczycieli szkół średnich: wykorzystanie myślenia wizualnego jako metody nauczania umiejętności cyfrowych uczniów z ASD
Pandemia COVID-19 spowodowała zamknięcie szkół na całym świecie, pozostawiając ponad 1,2 miliarda dzieci w 186 krajach bez zajęć. W rezultacie edukacja uległa dramatycznej zmianie, wraz z rozwojem e-learningu i nauczaniem odbywającym się na odległość i na platformach cyfrowych. Oznacza to, że nauczyciele radykalnie zmienili swoje materiały do nauki i pracy na opcje cyfrowe. Wielu nauczycieli, którzy nigdy wcześniej nie mieli takich doświadczeń i którzy nie otrzymali wystarczającego szkolenia na temat tego, jak radzić sobie z takim kryzysem w procesie kształcenia przed- i doskonalenia zawodowego, zostało nieprzygotowanych do tego procesu.
Więcej ->
Nowe horyzonty dla świata BLUE
Dzisiaj mamy do czynienia z wykluczeniem zawodowym i społecznym dorosłych osób z autyzmem, to jest powód, dla którego w naszym projekcie stworzyliśmy zespół profesjonalistów, którzy przyczynią się do stworzenia alternatywy edukacyjnej, która uszanuje ich tempo uczenia się i przyczyni się do zwiększenia ich szans na zatrudnienie. Tak więc, będą oni mieli okazję nie tylko do integracji z życiem społecznym, ale także do nowych możliwości rozwoju własnej autonomii osobistej, a nawet do założenia własnej rodziny. Z pomocą specjalistów, naszą rolą w projekcie jest wykorzystanie potencjału i zalet dorosłych osób z autyzmem poprzez wyspecjalizowanie ich w dziedzinach zawodowych, które pasują do profilu pracy.
Więcej ->
Bądź moim przyjacielem, jestem taki sam jak ty
Spektrum zaburzeń autystycznych (ASD) odnosi się do szeregu schorzeń charakteryzujących się pewnym stopniem upośledzenia zachowań społecznych, komunikacji i języka oraz wąskim zakresem zainteresowań i czynności, które są zarówno unikalne dla danej osoby, jak i wykonywane w sposób powtarzalny. Według Światowej Organizacji Zdrowia szacuje się, że na całym świecie jedno na 160 dzieci ma ASD. Szacunki te stanowią wartość średnią, a zgłaszane częstości występowania różnią się znacznie w zależności od badań.
Więcej ->